Informacje Cieszyn

Badanie oprogramowa

Pirackie oprogramowanie oraz programy bez aktualnej licencji są wręcz zaproszeniem do ukarania właściciela komputera. W przypadku komputerów firmowych kary stają się jeszcze bardziej dotkliwe, a kontrole częstsze i dużo bardziej dotkliwe. By uniknąć zarówno kar jak i utraty dobrego wizerunku firmy niezbędny staje się odpowiedni audyt oprogramowania, który wykażę nielegalne oprogramowanie zainstalowane przez pracowników bądź dobiegające końca licencje na oprogramowanie firmowe. Raport z audytu zawiera pełną listę oprogramowania i komputerów, na jakich się ono znajduje.

Dzięki takiej liście można przeprowadzić dokładną modernizację i zabezpieczyć konkretne komputery przed instalacją jakiekolwiek oprogramowania. W przypadku wygasających bądź wygasłych licencji wystarczy dokonać zakupu nowej licencji. Jeden audyt oprogramowania nie jest zbyt drogi, a pozwala zaoszczędzić spore pieniądze, które trzeba by było przeznaczyć na kary w przypadku kontroli oprogramowania. Tego typu audyt przeprowadza się raz na jakiś czas, gdy zaczynamy tracić kontrolę nad oprogramowaniem zainstalowanym na firmowych komputerach.

By uniknąć audytów niezbędne jest prowadzenie dokumentacji bądź bazy danych oprogramowania, która będzie przypominała o konieczności wykupienia następnej licencji. Niestety koszt zakupu takiej bazy jest niejednokrotnie droższy od wykonania kilku pełnych audytów oprogramowania, dlatego też lepiej przekalkulować sobie takie wydatki i podjąć korzystną decyzję. Od decyzji tej zależy niejednokrotnie wizerunek firmy.

wszelkie informacje o https://www.gama-sklep.com.pl/a/170-wyspa-w-malej-kuchni w innych źrółach. Dzięki czemu będzie można określić stopień prawdziwośći awiadomości.