Kto narażony jest na niebezpieczeństwo?
Niestety bardzo często okazuje się, że niepoprawnie zainstalowane zabezpieczenia pozostawiają duże dziury, przez które można się włamać bądź wysłać szkodliwe oprogramowanie. By uniknąć szkodliwych działań na firmowych komputerach niezbędny okazuje się odpowiedni audyt legalności oprogramowania, podczas którego sprawdza się odporność komputera na włamania z zewnątrz, oraz niewłaściwe działania bezpośrednio na komputerze. Po audycie właściciel komputerów otrzymuje kompletny raport z wykazanymi błędami zabezpieczeń oraz wskazówkami w jaki sposób można je usunąć.
Audyt oprogramowania polega przede wszystkim na analizie stanu oprogramowania zainstalowanego w firmie, uporządkowaniu i uzupełnieniu brakujących licencji, a także wdrożeniu procedur usprawniających zarządzanie oprogramowaniem.
Z reguły audyt przeprowadza się, aby osoba, która odpowiada za ochronę danych, a także za prawdziwość oprogramowani, czy aplikacji mogła bezpiecznie wykonywać swoją pracę, a także nadzorować zadaniami innych. Zgodność używania oprogramowań z licencją jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważnym aspektem. Informacje o nielegalnym oprogramowaniu sprawiają, że – jako firma – tracimy zaufanie obecnych i potencjalnych klientów. Bardzo często zdarza się tak, że musimy ogłosić upadłość, bo przez brak odpowiednich uprawnień tracimy narzędzie pracy.
Menu
- Badanie oprogramowa
- Dane osobowe - niewiarygodny priorytet życia
- Druk offestowy
- Jakie tapety?
- Konieczna ochrona
- Korzyści z audytu
- Kto narażony jest na niebezpieczeństwo?
- Napawanie - co należy wiedzieć na ten temat?
- Nowy czy używany - jaki samochód wybrac?
- Oliwkowa głebia smaku
- Produkcja własna? Czemu nie
- Segregator
- Segregatory
- Serwis turbosprężarek
- Sposób na miłość
- Szybkie wyszukiwanie ofert dzieki segregatorom
- Wydajność a opłacalność